kysk

 

Liikluskoolitusega Randvere kogukond turvalisemaks.

Sügisel esitas taotluse MTÜ Randvere Tööõppekeskus Kodaniku Ühiskonna Sihtkapitalile, Kogukondliku turvalisuse 2016. aasta taotlusvoorus, liikluskoolitusega Randvere piirkonna lastele ja erivajadustega inimestele. Projekt sai rohelise tule ja alustame 1. aprillil.

Kust idee? Aga see tekkis sellest, et istusime MTÜ Randvere Heaks maha ja arutlesime KÜSK-i avanenud taotlusvoorust ning milliseid probleeme on meie silmis sellised, et saaks parandada võimaliku toetusega. Selgus, et liiklus on üks tõsisemaid mure kohti ning lastevanemate mure laste liikluskultuuri osas, kes enne 10. eluaastat ei saa veel ratta koolitusele või jääb uljas päisuse tõttu nii mõnigi õpitud teadmised unustuste hõlma. Lisaks on aeg-ajalt tööõppekeskusel muret olnud oma teenuselolijate pärast, kes pole läbinud näiteks liikluskoolitust ning samas ei  ole ka seadusest tulenevat kohustust selleks. Küll aga probleem on politsei esindaja sõnul suur, sest kergliikleja ei mõista tihti vahet, mis on lubatud jalakäijale ja mis on jalgratturile. Olles suhelnud nii politsei esindajaga kui ka rattakoolitajaga leidsime koos, et selline projekt on jätkusuutlik üldpildis ning panime selle kokku. Selleks, et kinnistada veelgi teadmisi liiklusest, ostame projekti rahastusega spetsiaalse liiklusmängu MTÜ Aga Mina`lt, mis on algselt mõeldud lastele, kuid sobib ka erivajadustega inimestele. Antud mänguga tõstetakse liiklusteadlikkust.

Meie toetajaks on ka Kaseoru OÜ, kes toetab kontoritarvetega. Suureks toetajaks on ka Maanteeamet, kes paneb kokku liiklusohutusvahendid lastele ja täiskasvanutele. Õla paneb alla teoreetiliste ja praktiliste teadmiste jagamisega Eesti Politsei esindaja Meelis Juhandi.

Koolituse lektoriks on pikaaegse jalgratta koolituste läbiviija Anne Nelis. Koolitusega alustame 1. aprillist ning kestab kaks kuud. Koolitus toimub MTÜ Randvere Tööõppekeskuse ruumides ja õuealal, lõpetuseks oleme mõelnud ühe jalgrattamatka teha osalejatega. Osalejate arvuks oleme arvestanud 20 inimest. Ja praeguse seisuga on teada, et kohad on täidetud, kuid mõne koha vabanemise kohta, teatame sellest Facebooki MTÜ Randvere Tööõppekeskuse lehe ja Kadi Raadio kaudu.

Koolitus on osalejatest lähtuvalt jagatud kaheks rühmaks:

Erivajadusega täiskasvanud inimeste rühma koolituse kuupäevad ja kellaajad:

6.04.17 Liiklusteooria 10.00

13.04.17 Liiklusteooria 10.00

20.04.17 Liiklusteooria 10.00

27.04.17 Praktiline liikluspäev rattaga 11.00

Laste rühma koolituse kuupäevad ja kellaajad:

1.04.17 Liiklusteooria avapäev 12.00

22.04.17 Liiklusteooria  12.00

12.05.17 Liiklusteooria 12.00

20.05.17 Praktiline liikluspäev ratastega 12.00

28.05.17 Jalgrattamatk koos kõigile osalejatele piknikuga. 13.00

Info ja küsimused:

Marina Skljarenko

Projektijuht

randverepost@gmail.com

+37253458412

MTÜ Randvere Tööõppekeskus